Paweł Gołębiowski
Polonia/Sparta Świdnica  poprzedni sezon miała nieudany, ale obecne rozgrywki rozpoczęła w niezłym stylu i na razie prowadzi w tabeli
Polonia/Sparta Świdnica poprzedni sezon miała nieudany, ale obecne rozgrywki rozpoczęła w niezłym stylu i na razie prowadzi w tabeli Fot. Dariusz Gdesz
Nasi trzecioligowcy na początku sezonu sygnalizują wysoką formę. Polonia/Sparta jest liderem, niewiele ustępuje jej Lechia, a Orzeł zdobył na wyjeździe swoje pierwsze punkty.

Dwa remisy i porażka, to bilans naszych trzech trzecioligowców w ostatniej, trzeciej kolejce spotkań. Pomimo przeciętnych wyników nie można jednak powiedzieć, że była ona całkiem nieudana.

Polonia/Sparta Świdnica po remisie 2:2 na własnym boisku z Promieniem Żary wskoczyła na fotel lidera. Wynika to głównie z tego, że swoje pojedynki poprzegrywali najgroźniejsi konkurenci ekipy trenera Macieja Jaworskiego, ale nie zmienia to faktu, że świdniczanie, którzy w ubiegłym sezonie trochę zawodzili swoich kibiców, są teraz liderem, a do tego grają naprawdę nieźle.

W pojedynku z Promieniem też byli bliscy zwycięstwa. Choć do przerwy przegrywali 0:1, to po zmianie stron wyszli na prowadzenie po trafieniach Krzysztofa Goździejewskiego i Kamila Śmiałowskiego. Niestety, w 63. minucie swojego drugiego gola dla gości strzelił Łukasz Czyżyk (przy tej bramce zawodnicy Polonii/Sparty protestowali uważając, że zawodnik Promienia był na pozycji spalonej), był remis 2:2 i pomimo starań gospodarzy wynik nie uległ już zmianie.
Także remis i jeden punkt wywalczyli w ostatniej serii spotkań piłkarze Orła Ząbkowice Śląskie. Zremisowali w Nowej Soli z Arką 0:0.

- To był dobry mecz w naszym wykonaniu. Szkoda zmarnowanych sytuacji strzeleckich, ale ważne, że zagraliśmy bezbłędnie w obronie, co po dwóch pierwszych meczach ligowych było priorytetem. Przeważaliśmy, a Arka grała z kontry. Przełamaliśmy pewną niemoc i zdobyliśmy punkt chociaż przy odrobinie szczęścia mogliśmy wygrać - mówił po spotkaniu Radosław Albrecht, trener Orła.

Kibice z Ząbkowic Śląskich nie mogą jednak narzekać, bo ich drużyna zdobyła przecież na wyjeździe swój pierwszy punkt w tym sezonie. Pierwsze punkty straciła natomiast Lechia Dzierżoniów, która uległa u siebie Chrobremu Głogów 1:2. Co ważne Lechia momentami zdecydowanie przeważała.

Tak było na początku spotkania, kiedy w dziewiątej minucie Mariusz Paszkowski uderzeniem z szesnastu metrów dał prowadzenie gospodarzom. Piłkarze Chrobrego Głogów wyrównali w 25 minucie po strzale Mateusza Machaja, a zwycięskiego gola udało im się zdobyć w 80 minucie. Strzelił go Łukasz Ochmański, wprowadzony na boisko kilka minut wcześniej. Wynik tego spotkania pozostał już bez zmian.

Dwa remisy i porażka
Polonia/Sparta Świdnica 2 (0) - Promień Żary 2 (1)
Bramki: Polonia/Sparta - Goździejewski (49 - karny), Śmiałowski (53) oraz dla Promienia - Czyżyk (37, 63)
Polonia/Sparta: Wójcik, Syska, Salamon, Bielski, Smoczyk, Borowy, Błażyński, Śmiałowski (55 Łysak), Goździejewski, Marszałek (55 Szuba), Sobczyk (77 Olszewski)
Lechia Dzierżoniów 1 (1) - Chrobry Głogów 2 (1)
Bramki: Lechia - Paszkowski (9), dla Chrobrego - Machaj (25), Ochmański (80)
Lechia: Kamieniarz, A.Paszkowski , Słonecki P. Juraszek , Kuźniewski Barski (46 Słonina), Deneka (83 Sadliński), Kuriata, Kuska (69 Kaczmarek), M.Paszkowski (81 M.Majewski), Masłowski
Arka Nowa Sól 0 - Orzeł Ząbkowice Śląskie 0
Orzeł: Kaczor, Okrojek, Gadziński (70 Czachor), Szczepek, Jaszek, Świder, Drozdowski (65 Postawa), Madej, Hajdamowicz, Witkowski (75 Dziekański), Paw (70 Cebula)