Lider na kolanach! Polonia-Stal lepsza w meczu na szczycie IV ligi

Bartosz Ogrodnik
bielawianka.pl
Polonia-Stal Świdnica pokonała w meczu na szczycie 25. kolejki grupy wschodniej IV ligi Foto-Higienę Gać. To było spotkanie drugiej z pierwszą drużyną rozgrywek.

Do sobotniego spotkania świdniczanie przystępowali po serii trzech kolejnych wygranych spotkaniach: 2:1 z Sokołem Marcinkowice, 2:1 z Bielawianką Bielawa i 5:2 z GKS-em Kobierzyce. Teraz do naszego miasta przyjechał jednak prawdziwy hegemon, czyli zespół, który przed 25. kolejką nad drugą Polonią-Stalą miał aż 17 punktów przewagi. Foto-Higiena Gać nie przegrała jeszcze meczu! Wszystko jednak do czasu.

Spotkanie w Świdnicy rozpoczęło się wyśmienicie dla gości, którzy już w 5. minucie wyszli na prowadzeniu po bramce Michała Wróbla. Poloniści nie poddali się jednak i ich trud nagrodzony został tuż przed przerwą, kiedy do remisu doprowadził Wojciech Sowa. W 55. minucie bramkę na 2:1 strzelił Krystian Jagieła.

Spotkanie zakończyło się ostatecznie wygraną świdniczan 2:1. Dla gości była to pierwsza porażka w tym sezonie!

Polonia-Stal Świdnica - Foto-Higiena Gać 2:1 (1:1)
Sowa 44, Jagieła 55 - Wróbel 5

Polonia-Stal: B. Kot, Kozachenko, Salamon, Jędrasiewicz, Ł. Kot, Sowa, Somala, Szczygieł, Jagieła, Szuba, Myrta (57 Łuszkiewicz)