MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu świdnickiego. Kto wygrał w Twoim powiecie?

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wyniki głosowania do rady powiatu świdnickiego w wyborach samorządowych 2024
Wyniki głosowania do rady powiatu świdnickiego w wyborach samorządowych 2024 Piotr Smoliński/Polska Press Grupa
Znamy oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024. Z danych opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą jasno wynika, kto uzyskał największe poparcie wyborców w powiecie świdnickim. Zobacz, kto otrzymał mandat do rady powiatu z okręgów 1, 2, 3, 4, 5. Poznaj wyniki głosowania w wyborach samorządowych do rady powiatu.

Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu świdnickiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5

Mamy oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu świdnickiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, które zostały opublikowane przez PKW. Jak prezentuje sie końcowy rezultat głosowania? Zobacz szczegółowe dane, zamieszczone poniżej.

Wyniki wyborów do rady powiatu świdnickiego z okręgu nr 1

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • ETEL Roman Ryszard: pozycja 1 : 2,13% (4 447 głosów)
    • KRZACZEK Jacek: pozycja 2 : 2,13% (4 447 głosów)
    • PYKA Andrzej Jan: pozycja 3 : 2,13% (4 447 głosów)
    • ŻURAW Mieczysław: pozycja 4 : 2,13% (4 447 głosów)
    • PRUSACZYK Adam Krzysztof: pozycja 5 : 2,13% (4 447 głosów)
    • KORNEL Jolanta Elżbieta: pozycja 6 : 2,13% (4 447 głosów)
    • KANCERZ Krzysztof: pozycja 7 : 2,13% (4 447 głosów)
    • KORSAK Lidia Grażyna: pozycja 8 : 2,13% (4 447 głosów)
    • PRYSTACZ Janina Maria: pozycja 9 : 2,13% (4 447 głosów)
    • MACIEJEWSKA-SZCZEPARA Anna Magdalena: pozycja 10 : 2,13% (4 447 głosów)
    • KAROL Wiktor: pozycja 11 : 2,13% (4 447 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • ZAJĄC Grzegorz: pozycja 1 : 0,44% (912 głosów)
    • KALISZEWSKA-ZAWISZA Agnieszka Anna: pozycja 2 : 0,44% (912 głosów)
    • PAŁKA Patryk Kamil: pozycja 3 : 0,44% (912 głosów)
    • ANTONIEWICZ Kinga Katarzyna: pozycja 4 : 0,44% (912 głosów)
    • WÓJCICKI Michał Grzegorz: pozycja 5 : 0,44% (912 głosów)
    • GAWLIK Dominika Helena: pozycja 6 : 0,44% (912 głosów)
    • SZEWC Dariusz Robert: pozycja 7 : 0,44% (912 głosów)
    • CHRUŚCIEL Paulina: pozycja 8 : 0,44% (912 głosów)
    • KRZYŻANOWSKI Jakub Daniel: pozycja 9 : 0,44% (912 głosów)
    • KUCHARZYK Nikol Helena: pozycja 10 : 0,44% (912 głosów)
    • SZPILKA Krzysztof Antoni: pozycja 11 : 0,44% (912 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:

    • WERECKI Krystian: pozycja 1 : 1,02% (2 140 głosów)
    • URBAŃSKA-MALUCHA Magdalena Katarzyna: pozycja 2 : 1,02% (2 140 głosów)
    • KUC Ryszard: pozycja 3 : 1,02% (2 140 głosów)
    • KONARSKI Roger: pozycja 4 : 1,02% (2 140 głosów)
    • WOJTYSIAK Anna Janina: pozycja 5 : 1,02% (2 140 głosów)
    • KWIATKOWSKI Sławomir Jacek: pozycja 6 : 1,02% (2 140 głosów)
    • FULBISZEWSKA Joanna Janina: pozycja 7 : 1,02% (2 140 głosów)
    • KOZŁOWSKI Jarosław: pozycja 8 : 1,02% (2 140 głosów)
    • KEMPA Andrzej Paweł: pozycja 9 : 1,02% (2 140 głosów)
    • PARTYKA Katarzyna Anna: pozycja 10 : 1,02% (2 140 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • CHOŁKO Ryszard: pozycja 1 : 3,3% (6 907 głosów)
    • JARZYNA Stanisław: pozycja 2 : 3,3% (6 907 głosów)
    • GĄSIOR Justyna: pozycja 3 : 3,3% (6 907 głosów)
    • KUBIACZYK Filip Jakub: pozycja 4 : 3,3% (6 907 głosów)
    • KOWALSKA Ewa Małgorzata: pozycja 5 : 3,3% (6 907 głosów)
    • PEPERA-WOJKOWSKA Anna Katarzyna: pozycja 6 : 3,3% (6 907 głosów)
    • LISZKA-URBAŃSKA Aldona Elżbieta: pozycja 7 : 3,3% (6 907 głosów)
    • DUDZIAK Elżbieta Zygfryda: pozycja 8 : 3,3% (6 907 głosów)
    • FIGURNA Klaudia Maria: pozycja 9 : 3,3% (6 907 głosów)
    • STARKE Mariusz Andrzej: pozycja 10 : 3,3% (6 907 głosów)
    • SIERZPUTOWSKI Artur Piotr: pozycja 11 : 3,3% (6 907 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA POLSKA JEST JEDNA BEZPARTYJNI:

    • MICHALIK Karol: pozycja 1 : 0,58% (1 205 głosów)
    • NOWAK Katarzyna: pozycja 2 : 0,58% (1 205 głosów)
    • KRYSTYNIAK Krzysztof Adam: pozycja 3 : 0,58% (1 205 głosów)
    • KURIATA Artur Stanisław: pozycja 4 : 0,58% (1 205 głosów)
    • BRONOWICKA Danuta Krystyna: pozycja 5 : 0,58% (1 205 głosów)
    • KAŚKIEWICZ Tomasz Piotr: pozycja 6 : 0,58% (1 205 głosów)
    • PANKIEWICZ Agnieszka Ewelina: pozycja 7 : 0,58% (1 205 głosów)
    • NOWOTARSKA Genowefa Konstanta: pozycja 8 : 0,58% (1 205 głosów)
    • USIŃSKI Grzegorz Witold: pozycja 9 : 0,58% (1 205 głosów)
    • SZAMOCKI Tomasz Łukasz: pozycja 10 : 0,58% (1 205 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT 2024:

    • JAŚKOWIAK Jan Krzysztof: pozycja 1 : 0,77% (1 605 głosów)
    • BRYKALSKI Waldemar Stanisław: pozycja 2 : 0,77% (1 605 głosów)
    • PIETRZYK Tomasz Wiesław: pozycja 3 : 0,77% (1 605 głosów)
    • BURZYŃSKA Wiktoria: pozycja 4 : 0,77% (1 605 głosów)
    • SZCZERBIŃSKA-TERCJAK Katarzyna Honorata: pozycja 5 : 0,77% (1 605 głosów)
    • KORONA-KRUK Marzena Joanna: pozycja 6 : 0,77% (1 605 głosów)
    • KOŚCIÓW Anna: pozycja 7 : 0,77% (1 605 głosów)
    • DZIEDZIC Jakub Marcin: pozycja 8 : 0,77% (1 605 głosów)
    • POGUBIŁO Danuta Irena: pozycja 9 : 0,77% (1 605 głosów)
    • DZIAŁOWSKI Michał Marcin: pozycja 10 : 0,77% (1 605 głosów)
    • PAŁAC Ireneusz Stefan: pozycja 11 : 0,77% (1 605 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT:

    • WORSA Zygmunt: pozycja 1 : 1% (2 094 głosów)
    • SYNOWSKA Alicja: pozycja 2 : 1% (2 094 głosów)
    • CURYL Zbigniew Edmund: pozycja 3 : 1% (2 094 głosów)
    • SITEK-WARZECHA Ilona Elżbieta: pozycja 4 : 1% (2 094 głosów)
    • KOWALONEK Krystyna Wanda: pozycja 5 : 1% (2 094 głosów)
    • WODZIŃSKI Maciej: pozycja 6 : 1% (2 094 głosów)
    • GRYŃ-CHLEBICKA Małgorzata Ewa: pozycja 7 : 1% (2 094 głosów)
    • SMOLAREK-WICHER Maria Dorota: pozycja 8 : 1% (2 094 głosów)
    • KOWNACKI Adrian: pozycja 9 : 1% (2 094 głosów)
    • KEMPA Tomasz Robert: pozycja 10 : 1% (2 094 głosów)
    • KUŹMA Bożena: pozycja 11 : 1% (2 094 głosów)

Wyniki wyborów do rady powiatu świdnickiego z okręgu nr 2

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • GANCZAREK Urszula Barbara: pozycja 1 : 4% (3 057 głosów)
    • STACHURSKI Sylwester: pozycja 2 : 4% (3 057 głosów)
    • ZADZIORSKI Andrzej: pozycja 3 : 4% (3 057 głosów)
    • BROŃSKA Jolanta Maria: pozycja 4 : 4% (3 057 głosów)
    • ROJEK Piotr: pozycja 5 : 4% (3 057 głosów)
    • STAWSKI Mirosław: pozycja 6 : 4% (3 057 głosów)
    • PIS Zyta Emilia: pozycja 7 : 4% (3 057 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • GRUSZECKA Zofia Barbara: pozycja 1 : 0,74% (563 głosów)
    • DROZD Piotr: pozycja 2 : 0,74% (563 głosów)
    • ŁANEK Jolanta: pozycja 3 : 0,74% (563 głosów)
    • KWIECIŃSKI Dariusz Janusz: pozycja 4 : 0,74% (563 głosów)
    • PACAN Dorota Iwona: pozycja 5 : 0,74% (563 głosów)
    • STROKA Arkadiusz Szymon: pozycja 6 : 0,74% (563 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:

    • ŚMIETAŃSKA Natalia Monika: pozycja 1 : 0,29% (224 głosów)
    • NASTOS Przemysław Stanisław: pozycja 2 : 0,29% (224 głosów)
    • LEWCZYK Michał Marek: pozycja 3 : 0,29% (224 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • SOŁTYS Krzysztof Bronisław: pozycja 1 : 3,5% (2 679 głosów)
    • JAGŁA Monika Teresa: pozycja 2 : 3,5% (2 679 głosów)
    • PODWÓRNA Dorota Zofia: pozycja 3 : 3,5% (2 679 głosów)
    • TARATUTA Jacek Piotr: pozycja 4 : 3,5% (2 679 głosów)
    • PAWLIK Krzysztof Franciszek: pozycja 5 : 3,5% (2 679 głosów)
    • PAPROTA Danuta: pozycja 6 : 3,5% (2 679 głosów)
    • SZPILAKOWSKI Adam: pozycja 7 : 3,5% (2 679 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA POLSKA JEST JEDNA BEZPARTYJNI:

    • SZAMOCKI Damian Mateusz: pozycja 1 : 1,12% (857 głosów)
    • SURZYN Marlena Sara: pozycja 2 : 1,12% (857 głosów)
    • PIERKOWSKA Anna: pozycja 3 : 1,12% (857 głosów)
    • ŁAGOCKI Marcel: pozycja 4 : 1,12% (857 głosów)
    • LUDKOWSKA Maria: pozycja 5 : 1,12% (857 głosów)
    • NAWROCKA Roksana Marta: pozycja 6 : 1,12% (857 głosów)
    • KAMIŃSKI Jakub: pozycja 7 : 1,12% (857 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT 2024:

    • MICHALAK Leszek Kazimierz: pozycja 1 : 2,88% (2 202 głosów)
    • STARYSZAK Beata Elżbieta: pozycja 2 : 2,88% (2 202 głosów)
    • KRAWCZYK Michał Mateusz: pozycja 3 : 2,88% (2 202 głosów)
    • TOMASZEWSKA Maria Teresa: pozycja 4 : 2,88% (2 202 głosów)
    • RURARZ Urszula Zofia: pozycja 5 : 2,88% (2 202 głosów)
    • DROZD Michał: pozycja 6 : 2,88% (2 202 głosów)
    • OSIECKI Grzegorz: pozycja 7 : 2,88% (2 202 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT:

    • ZYWER Marek Jan: pozycja 1 : 2,02% (1 547 głosów)
    • GOŁĘBIOWSKI Władysław: pozycja 2 : 2,02% (1 547 głosów)
    • KUMOR Jolanta: pozycja 3 : 2,02% (1 547 głosów)
    • SCHIENKE Adam: pozycja 4 : 2,02% (1 547 głosów)
    • NAZIMEK Ewa: pozycja 5 : 2,02% (1 547 głosów)
    • SUŁEK Marta Olga: pozycja 6 : 2,02% (1 547 głosów)
    • WORSA Zygmunt: pozycja 7 : 2,02% (1 547 głosów)

Wyniki wyborów do rady powiatu świdnickiego z okręgu nr 3

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • ŚWIĄTEK-KARDELA Wioletta Ewa: pozycja 1 : 3,36% (2 328 głosów)
    • ROSSA Ryszard: pozycja 2 : 3,36% (2 328 głosów)
    • ZATORSKA-JURCZYK Magdalena Maria: pozycja 3 : 3,36% (2 328 głosów)
    • WIRASZKA Czesław Grzegorz: pozycja 4 : 3,36% (2 328 głosów)
    • LEBIODA-DROZDOWICZ Ewelina Joanna: pozycja 5 : 3,36% (2 328 głosów)
    • KAŹMIERCZAK Janusz Władysław: pozycja 6 : 3,36% (2 328 głosów)
    • BERESTECKA Joanna Danuta: pozycja 7 : 3,36% (2 328 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • CEBULA Sabina Irena: pozycja 1 : 2,11% (1 466 głosów)
    • KISZKIEL Jacek Maciej: pozycja 2 : 2,11% (1 466 głosów)
    • LEONIK Agnieszka Maria: pozycja 3 : 2,11% (1 466 głosów)
    • DRĄG Mieczysław: pozycja 4 : 2,11% (1 466 głosów)
    • KĘDZIERSKA Karolina Małgorzata: pozycja 5 : 2,11% (1 466 głosów)
    • JAROSIŃSKI Edward Michał: pozycja 6 : 2,11% (1 466 głosów)
    • FEDYCZKOWSKA Justyna Anna: pozycja 7 : 2,11% (1 466 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:

    • ŁUKASZONEK Paweł Piotr: pozycja 1 : 0,53% (366 głosów)
    • CISOŃ Oliwia: pozycja 2 : 0,53% (366 głosów)
    • BORYSIUK Janusz: pozycja 3 : 0,53% (366 głosów)
    • KACZOROWSKA Aleksandra: pozycja 4 : 0,53% (366 głosów)
    • MARTYSZEWSKI Kacper Emanuel: pozycja 5 : 0,53% (366 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • OLSZEWSKA Urszula Maria: pozycja 1 : 2,76% (1 915 głosów)
    • CHAJDUGA Kazimierz: pozycja 2 : 2,76% (1 915 głosów)
    • FITAS Halina: pozycja 3 : 2,76% (1 915 głosów)
    • WALSKI Jan: pozycja 4 : 2,76% (1 915 głosów)
    • WESOŁOWSKI Karol Tadeusz: pozycja 5 : 2,76% (1 915 głosów)
    • DURLIK Jacek Franciszek: pozycja 6 : 2,76% (1 915 głosów)
    • POKORA-WOŹNIAK Jagoda: pozycja 7 : 2,76% (1 915 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA POLSKA JEST JEDNA BEZPARTYJNI:

    • OKARMUS Ewa Jadwiga: pozycja 1 : 0,48% (333 głosów)
    • ŚMIGIELSKA Danuta Łucja: pozycja 2 : 0,48% (333 głosów)
    • PILCH Adrian Krzysztof: pozycja 3 : 0,48% (333 głosów)
    • KRZEMIEŃ Renata Ewa: pozycja 4 : 0,48% (333 głosów)
    • KWIATKOWSKI Rafał: pozycja 5 : 0,48% (333 głosów)
    • MICHALIK Czesława: pozycja 6 : 0,48% (333 głosów)
    • STASIAK Leszek Kazimierz: pozycja 7 : 0,48% (333 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT 2024:

    • NEJMAN Beata: pozycja 1 : 2,71% (1 878 głosów)
    • IWANOWSKA Dorota Anna: pozycja 2 : 2,71% (1 878 głosów)
    • BOBOWSKI Mateusz Przemysław: pozycja 3 : 2,71% (1 878 głosów)
    • BEREZOWSKA Paulina: pozycja 4 : 2,71% (1 878 głosów)
    • BORGOSZ Katarzyna Elwira: pozycja 5 : 2,71% (1 878 głosów)
    • LIS Mariusz Krzysztof: pozycja 6 : 2,71% (1 878 głosów)
    • HARMACIŃSKI Daniel: pozycja 7 : 2,71% (1 878 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT:

    • STEMPNIEWICZ Przemysław Marcin: pozycja 1 : 2,49% (1 723 głosów)
    • SOZAŃSKA Dorota Urszula: pozycja 2 : 2,49% (1 723 głosów)
    • RUDNICKA-KUBIAK Anna Alicja: pozycja 3 : 2,49% (1 723 głosów)
    • JASZOWSKI Sebastian Jacek: pozycja 4 : 2,49% (1 723 głosów)
    • KUBIAK Stanisław Grzegorz: pozycja 5 : 2,49% (1 723 głosów)
    • BURKIEWICZ Jakub: pozycja 6 : 2,49% (1 723 głosów)
    • SINKOWSKA Barbara Maria: pozycja 7 : 2,49% (1 723 głosów)

Wyniki wyborów do rady powiatu świdnickiego z okręgu nr 4

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • STRUZIK Aldona Barbara: pozycja 1 : 4,5% (1 511 głosów)
    • LATO Grzegorz Sylwester: pozycja 2 : 4,5% (1 511 głosów)
    • CHUDZIŃSKA Emilia: pozycja 3 : 4,5% (1 511 głosów)
    • KOŁODZIEJ Zdzisław Stanisław: pozycja 4 : 4,5% (1 511 głosów)
    • HUZAR Przemysław Józef: pozycja 5 : 4,5% (1 511 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • ADAMSKA Regina Anna: pozycja 1 : 1,35% (454 głosów)
    • ŚWIĄTONIEWSKA Dorota: pozycja 2 : 1,35% (454 głosów)
    • ŚMIŁEK Magdalena Jadwiga: pozycja 3 : 1,35% (454 głosów)
    • DĄBROWSKI Piotr: pozycja 4 : 1,35% (454 głosów)
    • SAJDAK Aleksander Bartosz: pozycja 5 : 1,35% (454 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:

    • WOŁOSZ-SOŁTYS Adriana Irmina: pozycja 1 : 0,98% (328 głosów)
    • PIĄTEK Iwona: pozycja 2 : 0,98% (328 głosów)
    • JADACH Ryszard Józef: pozycja 3 : 0,98% (328 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • SZUSZWALAK Tomasz Daniel: pozycja 1 : 4,03% (1 352 głosów)
    • JANASIK Przemysław: pozycja 2 : 4,03% (1 352 głosów)
    • STOSZEK Teresa: pozycja 3 : 4,03% (1 352 głosów)
    • NAWROT Grażyna: pozycja 4 : 4,03% (1 352 głosów)
    • ŻĄDŁO Jerzy Dariusz: pozycja 5 : 4,03% (1 352 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA POLSKA JEST JEDNA BEZPARTYJNI:

    • RADOMSKI Roman: pozycja 1 : 1,05% (352 głosów)
    • KASPRZYK Anna Maria: pozycja 2 : 1,05% (352 głosów)
    • ŁABUS Władysława Stanisława: pozycja 3 : 1,05% (352 głosów)
    • OKARMUS Tomasz Andrzej: pozycja 4 : 1,05% (352 głosów)
    • JAROSZ Karolina Anna: pozycja 5 : 1,05% (352 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT 2024:

    • SOBCZYK Dawid Grzegorz: pozycja 1 : 1,91% (641 głosów)
    • PUSZCZ-MAZUR Katarzyna Anna: pozycja 2 : 1,91% (641 głosów)
    • CZAJKOWSKI Marcin Kazimierz: pozycja 3 : 1,91% (641 głosów)
    • GAWRON Iwona Marzena: pozycja 4 : 1,91% (641 głosów)
    • HYDZIK Mariusz Stanisław: pozycja 5 : 1,91% (641 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT:

    • MAZUREK Teresa Stefania: pozycja 1 : 6,57% (2 207 głosów)
    • GAWRON Ryszard: pozycja 2 : 6,57% (2 207 głosów)
    • HAUZER Beata Mariola: pozycja 3 : 6,57% (2 207 głosów)
    • FRĄCZEK Krzysztof: pozycja 4 : 6,57% (2 207 głosów)
    • NOWORÓL Leszek: pozycja 5 : 6,57% (2 207 głosów)

Wyniki wyborów do rady powiatu świdnickiego z okręgu nr 5

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • APOŁENIS Łukasz: pozycja 1 : 3,07% (2 047 głosów)
    • NAWROCKA Halina: pozycja 2 : 3,07% (2 047 głosów)
    • LITWIN Andrzej: pozycja 3 : 3,07% (2 047 głosów)
    • PYK Aleksandra Adela: pozycja 4 : 3,07% (2 047 głosów)
    • LEWANDOWSKI Krzysztof Bernard: pozycja 5 : 3,07% (2 047 głosów)
    • STACHURSKA Joanna: pozycja 6 : 3,07% (2 047 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • PANKIEWICZ Ewa Jolanta: pozycja 1 : 1,26% (837 głosów)
    • BAJALSKI Marcin Kornel: pozycja 2 : 1,26% (837 głosów)
    • DYBAŁA Barbara: pozycja 3 : 1,26% (837 głosów)
    • KANIK-HYŻY Monika: pozycja 4 : 1,26% (837 głosów)
    • BRYCH Leszek: pozycja 5 : 1,26% (837 głosów)
    • GEFERT Krzysztof: pozycja 6 : 1,26% (837 głosów)
    • BŁASZCZAK Andrzej: pozycja 7 : 1,26% (837 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:

    • CISOŃ Łukasz Stanisław: pozycja 1 : 1,07% (716 głosów)
    • NAZARKIEWICZ Piotr Szymon: pozycja 2 : 1,07% (716 głosów)
    • WICIAK Magdalena Krystyna: pozycja 3 : 1,07% (716 głosów)
    • JODŁOWSKA Weronika: pozycja 4 : 1,07% (716 głosów)
    • WROCHNA Ewa Jadwiga: pozycja 5 : 1,07% (716 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • FEDOROWICZ Piotr Tadeusz: pozycja 1 : 5,4% (3 600 głosów)
    • ULBIN Krystian Rafał: pozycja 2 : 5,4% (3 600 głosów)
    • WALSKA Ewelina Agnieszka: pozycja 3 : 5,4% (3 600 głosów)
    • SKOWRON Teresa: pozycja 4 : 5,4% (3 600 głosów)
    • PIĄTKOWSKA Marta Maria: pozycja 5 : 5,4% (3 600 głosów)
    • JAMROZIŃSKA-GRUNDMAN Małgorzata Anna: pozycja 6 : 5,4% (3 600 głosów)
    • GODYŃ Andrzej Józef: pozycja 7 : 5,4% (3 600 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA POLSKA JEST JEDNA BEZPARTYJNI:

    • POWRÓZEK Kacper: pozycja 1 : 0,87% (583 głosów)
    • KLECHA Małgorzata Bogusława: pozycja 2 : 0,87% (583 głosów)
    • KORGA Szymon: pozycja 3 : 0,87% (583 głosów)
    • KOLCZYŃSKA Helena Wacława: pozycja 4 : 0,87% (583 głosów)
    • CHREBELA Fabian: pozycja 5 : 0,87% (583 głosów)
    • GÓRSKA Marianna: pozycja 6 : 0,87% (583 głosów)
    • SMOLEŃ Paweł Karol: pozycja 7 : 0,87% (583 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POWIAT 2024:

    • KALAFUT Agata Anna: pozycja 1 : 1,95% (1 298 głosów)
    • ZAWADZKI Janusz: pozycja 2 : 1,95% (1 298 głosów)
    • NOWAK Anna Stanisława: pozycja 3 : 1,95% (1 298 głosów)
    • CHLEBOWSKA Elżbieta: pozycja 4 : 1,95% (1 298 głosów)
    • KACZMAREK Paweł: pozycja 5 : 1,95% (1 298 głosów)
    • POCHROŃ Mariusz Łukasz: pozycja 6 : 1,95% (1 298 głosów)
    • GASS-SOKÓLSKA Luiza Gertruda: pozycja 7 : 1,95% (1 298 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY POWIAT:

    • KUREK Daria: pozycja 1 : 1,41% (939 głosów)
    • HOŁOWATY Leszek Ludwik: pozycja 2 : 1,41% (939 głosów)
    • OPALIŃSKI Zbigniew: pozycja 3 : 1,41% (939 głosów)
    • RÓJ Ilona Dorota: pozycja 4 : 1,41% (939 głosów)
    • JASZTAL Dorota Renata: pozycja 5 : 1,41% (939 głosów)
    • SZOZDA Hanna Janina: pozycja 6 : 1,41% (939 głosów)
    • SZWARCBACH Edward: pozycja 7 : 1,41% (939 głosów)

Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.

Może Cię zainteresować

W jaki sposób wybierani są radni powiatu?

Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że sumuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyskuje najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów biorą udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.

Może Cię zainteresować

od 7 lat
Wideo

Wybory na Litwie - Miażdżące zwycięstwo obecnego prezydenta

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na swidnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto