Piłka nożna: Remisy dla Polonii i Orła były sukcesami

Paweł Gołębiowski
Nieźle spisali się w ostatniej kolejce piłkarze trzecioligowych drużyn z naszego regionu. Cenny remis 2:2 z wyjazdowego pojedynku z liderującą w tabeli, Ilanką Rzepin przywiozła Polonia/Sparta Świdnica. Świdniczanie, pomimo że w ich składzie, w stosunku do poprzedniego sezonu zaszły spore zmiany, a na ławce zasiada nowy szkoleniowiec, to spisują się w bieżących rozgrywkach bardzo dobrze.

W meczu z Ilanką po 45 minutach podopieczni trenera Przemysława Malczyka prowadzili już 2:0. Najpierw w 15. min. do siatki trafił Dawid Hajłasz, a w 32. min. na 2:0 podwyższył Grzegorz Borowy. Bardzo dobra gra kosztowała jednak świdniczan dużo sił i po zmianie stron przewagę uzyskali gospodarze. W efekcie w 55. min. kontaktową bramkę zdobył Christian Ndubuisi Nnamani, a 20 minut później ten sam zawodnik doprowadził do wyrównania. Remis uzyskali też piłkarze Orła Ząbkowice Śląskie. Zremisowali na wyjeździe 1:1 z Twardym Świętoszów, a zdobyty przez nich punkt jest drugim w tym sezonie. Orzeł do przerwy przegrywał 0:1, ale w 52. min. gola na 1:1 strzelił Tomasz Dziekański. Niestety, punktów nie zdobyła Lechia Dzierżoniów, która przegrała w Świebodzinie z Pogonią 1:2. Bramkę dla Lechii zdobył w 77. min. Mateusz Kuriata.

III liga - wyniki
Ilanka Rzepin 2 (0) Polonia/Sparta Świdnica 2 (2)
Bramki dla P/S: Hajłasz(15), Borowy (32) Polonia/Sparta: Wójcik, Syska, Niewiadomski, Szczur, Smoczyk, Bielski, Borowy (80' Surnik), Goździejewski, Kotlarz (61' Bażyński), Hajłasz (88' Miętkiewicz), Łysak (60' Sobczyk)

Twardy Świętoszów 1 (1) Orzeł Ząbkowice Śląskie 1 (0)
Bramka dla Orła: Dziekański (52) Rosiak, Okrojek, Szymczak, Madej, Dechnik, Zieliński (40 Postawa), Szczepek, Kupiec, Włodarczyk, Cebula (88 Chęciński), Witkowski (46 Dziekański)

Pogoń Świebodzin 2 (1) Lechia Dzierżoniów 1 (0)
Bramka dla Lechii: Kuriata (77) Lechia: K. Słonecki, A. Paszkowski, Kuchar, Kuźniewski, K. Juraszek, Kuriata (80 Barski), Deneka, Kuska (60 Słonina), Masłowski, Pietrzykowski, Sadliński (60 M. Paszkowski)