Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wojsko rekrutuje! W całym kraju trwa nabór do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej ZDJĘCIA, FILM

Maciej Sergel
Wideo
od 12 lat
Trwają rekrutacje w całej Polsce do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. Każdy ochotnik może zgłosić się do Wojskowego Centrum Rekrutacyjnego i spróbować swoich sił w wojsku.

Dobrowolna Zasadnicza Służba Wojskowa została wprowadzona Ustawą o Obronie Ojczyzny w 2022 roku. Od tego czasu wstąpiło do niej ponad 42 000 ochotników.

Ostatni już, 8. turnus rozpoczęty w listopadzie br., w 83 jednostkach w całym kraju przyciągnął ponad 8000 ochotników, głownie w przedziale między 20., a 30. rokiem życia, zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Szkolenie podstawowe trwa 27 dni i zakończone jest przysięgą wojskową. Po tym etapie rozpoczyna się szkolenie specjalistyczne, które trwa do 11 miesięcy. Na każdym etapie szkolenie jest płatne. Po przejściu szkolenia podstawowego i specjalistycznego każdy zainteresowany może wstąpić do służby zawodowej.

Aby spróbować sił w DZSW trzeba mieć m.in.:

  • ukończone 18 lat,
  • posiadać polskie obywatelstwo,
  • nie być karanym za przestępstwa umyślne,
  • posiadać minimum podstawowe wykształcenie.

Celem szkolenia podstawowego jest opanowanie wiedzy i umiejętności realizacji zadań ogniowych oraz podstaw zachowania na polu walki, a szkolenie obejmuje m.in. takie zagadnienia jak taktyka, musztra wojskowa, rozpoznanie, umiejętności saperskie, łączność, ratownictwo i terenoznawstwo. Podsumowaniem szkolenia jest test umiejętności i przysięga wojskowa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Wojsko rekrutuje! W całym kraju trwa nabór do Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej ZDJĘCIA, FILM - Wrocław Nasze Miasto

Wróć na swidnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto