Powiat: Najlepsi biegacze nagrodzeni

V Półmaraton Ślężański za nami. W sobotę 24 marca na trasę wokół góry Ślęży wybiegło prawie 4 tysiące biegaczy z całej Polski oraz Kenii, Rosji, Ukrainy i Węgier.

Najszybciej 21 kilometrową trasę pokonał reprezentant Węgier Laszko Toth w czasie 01:05:46. Wśród kobiet najszybsza była Rosjanka Nadieżda Trilianskaja 01:18:51. Jedną z klasyfikacji była także kategoria: najlepszy biegacz i najlepsza biegaczka z terenu powiatu świdnickiego. W tej kategorii bezkonkurencyjna była Halina Szczęsna-Radzikowska z czasem 01:40:44, natomiast wśród panów najlepszy był Marek Tokarczyk, który trasę pokonał w czasie 01:24:19. Najlepszych zawodników z powiatu świdnickiego nagrodził Starosta Świdnicki Zygmunt Worsa, który również pokonał trasę półmaratonu. Najlepsi biegacze otrzymali pamiątkowe puchary oraz bony o wartości 100 złotych.