Pierwsze ekopracownie już otwarte

Materiał informacyjny WFOŚiGW we Wrocławiu
Już ponad 20 szkół z województwa dolnośląskiego otworzyło ekopracownie z programu „Ekopracownia – zielone serce szkoły”, w ramach którego placówki otrzymały dofinasowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na rozwój infrastruktury edukacyjnej. Dzięki temu wsparciu uczniowie zyskują przyjazne miejsca do nauki i rozwijania zainteresowań z zakresu przedmiotów przyrodniczych.

Cel programu jest prosty, ale niezwykle ważny: stworzyć edukacyjne pracownie, gdzie tematyka przyrodnicza oraz odnawialne źródła energii staną się sercem nauki. Dzięki dotacjom szkoły podstawowe i średnie mogą teraz tworzyć takie pracownie, które będą nie tylko miejscem nauki, ale także inspiracją i laboratorium pomysłów na zieloną przyszłość – mówi Łukasz Kasztelowicz, prezes zarządu WFOŚiGW we Wrocławiu.

W tych pracowniach dzieci mogą eksperymentować z odnawialnymi źródłami energii, badać różnorodność flory i fauny, a także tworzyć projekty mające na celu ochronę środowiska. To miejsca, w których nauka staje się pasją, a odkrywanie tajemnic natury nabiera nowego wymiaru. Program "Ekopracownia – zielone serce szkoły" to nie tylko szansa na nowe laboratoria, ale także otwarcie drzwi dla kreatywności i innowacyjności. To szansa na wychowanie młodych ludzi, którzy rozumieją wagę zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności za naszą planetę.

Każdego dnia ochrona środowiska naturalnego staje się coraz większym wyzwaniem. Dlatego tak istotne jest, by już od najmłodszych lat kształtować postawy proekologiczne i pokazywać, jak każdy może wnosić swoją cegiełkę w ochronę otaczającego nas środowiska.

Program "Ekopracownia – zielone serce szkoły" stworzono w celu podnoszenia poziomu świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, upowszechniania wiedzy, aktywizacji społecznej i kształtowania postaw i zachowań w temacie ochrony środowiska i przyrody oraz odnawialnych źródeł energii na poziomie lokalnym i regionalnym. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przeznaczył na ten cel ponad 3,7 mln zł. Dzięki tym środkom w naszym regionie może powstać nawet 60 ekologicznych pracowni.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Pierwsze ekopracownie już otwarte - Gazeta Wrocławska

Wróć na swidnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto