Koszykarze Górnika Zamek Książ przegrali u siebie po dogrywce!

Paweł Gołębiowski
Górnik Zamek Książ Wałbrzych przegrał u siebie po dogrywce 85:90 z drużyną Weegree AZS Politechnika Opolska Paweł Gołębiowski
Koszykarze I-ligowego Górnika Zamek Książ Wałbrzych przegrali w sobotę, 30 grudnia na swoim boisku 85:90 z drużyną Weegree AZS Politechnika Opolska. Był mecz ostatniej kolejki pierwszej rundy fazy zasadniczej sezonu 2023/2024 i ostatni mecz ekipy trenera Andrzeja Adamka w 2023 roku.

Wałbrzyszanie od samego początku pojedynku mieli spore problemy. Rzucali z dystansu trochę słabiej od rywali, sporo ich szybkich ataków nie zakończyło się zdobyczą punktową. Starali się, ale to nie był ich najlepszy dzień. W efekcie szybko i ambitnie, trochę agresywnie, grający goście po trzech kwartach prowadzili 64:57. Górnik Zamek Książ w czwartej części spotkania doprowadził co prawda do remisu 78:78, i do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka, ale tę wałbrzyszanie przegrali 7:12.

Teraz przez Górnikiem kolejny mecz w hali Aqua Zdroju. Będzie to spotkanie pierwszej kolejki rundy rewanżowej fazy zasadniczej. Zespół trenera Adamka zmierzy się 6 stycznia o godz. 18 z Sensation Kotwicą Kołobrzeg, z którą w pojedynku inaugurującym bieżące rozgrywki przegrał na wyjeździe 56:63.

Górnik Zamek Książ Wałbrzych – Weegree AZS Politechnika Opolska 85:90 (17:21, 14:16, 26:27, 21:14, d. 7:12)

Górnik Zamek Książ: Jakóbczyk 16, Jackson 15, Niedźwiedzki 14, Góreńczyk 10, Kowalenko 10, Durski 8, Han 3, Wilk 2, K. Dawdo 2, D. Dawdo 0.