Zwycięstwo wyszarpane w ostatnich sekundach meczu. ŚKPR pokonuje Spartę!

Bartosz Ogrodnik
skprswidnica.pl
Niesamowity przebieg miało spotkanie II ligi piłki ręcznej pomiędzy Spartą Oborniki Wielkopolskie a Świdnickim Klubem Piłki Ręcznej. Nasi zawodnicy zwycięstwo wyszarpali dopiero na trzy sekundy przed końcem, po skutecznym rzucie Dariusza Kijka.

Spotkanie 21. kolejki rozpoczęło się dobrze dla gospodarzy, którzy szybko objęli prowadzenie 3:0. Świdniczanie powoli odrabiali straty, jednak za każdym razem zespół Sparty znów odskakiwał. Do przerwy miejscowi prowadzili 14:10. Po zmianie stron tak naprawdę nic nie zapowiadało wygranej drużyny prowadzonej przez Grzegorza Garbacza. To gospodarze nadal byli bardziej skuteczni i na dziesięć minut przed końcem meczu prowadzili 23:18.

I to, co zrobili świdniczanie w ostatnich minutach, było imponujące. Powoli odrabiali straty i wykorzystywali okresy gry w przewadze. Doprowadzili do remisu 23:23. Wtedy gospodarze rzucili kolejną bramkę, jednak dwa ostatnie ciosy wyprowadziły Szare Wilki. Gola na 25:24 Dariusz Kijek rzucił na trzy sekundy przed końcem meczu.

Zwycięstwo wyszarpane w samej końcówce jest bardzo cenne, tym bardziej, że swoje punkty stracił lider z Zielonej Góry, ulegając Startowi Konin 22:23. ŚKPR ma w tej chwili tyle samo punktów co zielonogórzanie i gra w barażach o I ligę jest bardzo bliska.

Sparta Oborniki Wlkp. – ŚKPR Świdnica 24:25 (14:10)
ŚKPR: Wasilewcz 1, Bajkiewicz – Brygier 8, D. Kijek 5, Piędziak 4, Bieżyński 2, P. Kijek 2, Dębowczyk 2, Chaber 1, Czerwiński, Chmiel
Kary: Sparta 16 minut, ŚKPR 10 minut
Karne: Sparta 3/3, ŚKPR 5/5