Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

#zarażamydobrem - cała Polska pomaga w walce z wirusem. Oto najciekawsze akcje [przegląd NaM]

Sonia Tulczyńska-Starnawska
Sonia Tulczyńska-Starnawska
Pracownicy opolskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego zrobili zrzutkę dla medyków ze Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Najpierw wykonali telefon z pytaniem, co trzeba. Potem zrobili zbiórkę pieniędzy, kupili kremy regeneracyjne do rąk i twarzy, długopisy i jogurty i zawieźli je do szpitala. Tu przeczytasz więcej o ich inicjatywie
Pracownicy opolskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego zrobili zrzutkę dla medyków ze Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Najpierw wykonali telefon z pytaniem, co trzeba. Potem zrobili zbiórkę pieniędzy, kupili kremy regeneracyjne do rąk i twarzy, długopisy i jogurty i zawieźli je do szpitala. Tu przeczytasz więcej o ich inicjatywie Opole Naszemiasto.pl
Jesteście wspaniali - te słowa kierujemy do wszystkich, którzy kolejny dzień dzielnie walczą z koronawirusem. My staramy się te wspaniałe inicjatywy opisywać i opatrywać tagiem #zarażamydobrem. Poniżej zebraliśmy najciekawsze akcje z całej Polski, o których piszą dziennikarze naszemiasto.pl.

Pomorskie: Szyje maseczki i rozwiesza je na płocie, aby każdy mógł sobie wziąć. Tak odwdzięcza się za dobro

Grażyna Koperkiewicz-Szarek, mieszkanka Bierkowa od środy rozwiesza na swoim płocie foliowe torebki, w którym są zapakowane uszyte przez nią maseczki.

- To mój sposób na odwdzięczenie się za dobro, które dostałam od ludzi, gdy ciężko chorowałam - tłumaczy.

Więcej: na ten temat przeczytasz tutaj.

Maseczka w zamian za wsparcie szczytnego celu. Inicjatywa szczecińskiej projektantki
Waleria Tokarzewska-Karaszewicz, projektantka mody ze Szczecina podbiła serca fanów nową inicjatywą - maseczka w zamian za wsparcie szczytnego celu. Sama pieniędzy nie chce, ale jak podkreśla - jest wiele osób i miejsc, które teraz ich potrzebują.
Więcej:.

#zarażamydobrem Maseczka w zamian za wsparcie szczytnego cel...

Lubuskie: Mieszkańcy wyposażyli mieszkanie dla medyków

Pracownicy zielonogórskiego szpitala, którzy na co dzień mają styczność z pacjentami zakażonymi koronawirusem, nie chcą wracać do domów, by nie narażać na zachorowanie swoich bliskich. Szpital planuje im dedykować specjalne mieszkanie, gdzie odpoczną po dyżurach. Lecznica poprosiła mieszkańców Zielonej Góry o pomoc w wyposażeniu. I... znów popłynęło całe morze dobra! Zobacz: Na zielonogórzan zawsze można liczyć. Szybko ruszyła akcja doposażenia mieszkania dla medyków walczących z koronawirusem

Dolny Śląsk: Legniczanie pomagają medykom!

W dobie walki z wirusem mieszkańcy Legnicy i okolic, ale też lokalni przedsiębiorcy i światowe marki mające swoje zakłady w regionie, solidarnie pomagają medykom. Legnicki szpital w marcu alarmował o tym, że zaczyna brakować fartuchów. Z pomocą błyskawicznie przyszło miasto, które zorganizowało materiał a legniczanki szyły fartuchy dla służb.

O innych szlachetnych działaniach w tym regionie przeczytasz więcej tu:

W dobie walki z wirusem mieszkańcy Legnicy i okolic, ale też lokalni przedsiębiorcy i światowe marki mające swoje zakłady w regionie, solidarnie pomagają medykom. O kolejnych akcjach przeczytacie na następnych stronach. Przejdziecie do nich za pomocą gestów, kursorów lub strzałek.

Legniczanie pomagają medykom! Najnowsze akcje i inicjatywy [ZDJĘCIA]

Opolskie krawcowe szyją maseczki, inni kupują jedzenie. Dla służby zdrowia

W akcję przez stronę na Facebooku zaangażowało się ponad 700 pań z całego regionu. Łącznie uszyły ponad 25 tysięcy (!) maseczek chirurgicznych oraz co najmniej 15 tys. bawełnianych.

Wiesława Mudrak z Opola każdego dnia po powrocie z pracy siada do maszyny.

#zarażamydobrem Opolskie krawcowe szyją maseczki dla służby zdrowia

Panie ze Związku Śląskich Kobiet Wiejskich uszyły około 4 tysięcy maseczek a pracownicy opolskiego oddziału Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego zrobili zrzutkę dla medyków ze Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Najpierw wykonali telefon z pytaniem, co trzeba. Potem zrobili zbiórkę pieniędzy, kupili kremy regeneracyjne do rąk i twarzy, długopisy i jogurty i zawieźli je do szpitala. Tu przeczytasz więcej o ich inicjatywie.

Wielkopolska pomaga

Drukowanie przyłbic, zrzutka na myjkę ciśnieniową dla medyków, szycie masek. Gmina Zbąszyń (woj. wielkopolskie) angażuje się w pomoc w walce z koronawirusem: Cisi bohaterowie naszych czasów.

Pielęgniarki po dyżurze szyją maseczki i czepki
Aleksandra i Lidia z Pleszewa (woj. wielkopolskie) nie próżnują. Panie wzięły sprawę w swoje ręce i zabrały się za domowe szycie środków ochrony osobistej - tak ważnej broni w walce z koronawirusem.

#zarażamydobrem Pięlęgniarki po dyżurze szyją maseczki i czepki

Burmistrz rozdaje maseczki
Są samorządy, które zapewniają swoim mieszkańcom darmowe maseczki. Wśród nich jest Wysoka (woj. wielkopolskie). Pomógł Hjort Knudsen i wolontariusze.

Zobaczcie:

Burmistrz Artur Kłysz z córką

#zarażamydobrem. W Wysokiej burmistrz będzie rozdawał maseczki

Łódzkie: 28 tys. gotowych dań

Do placówek: SPZOZ w Wieluniu, Fundacji Serce dla Serc CSKUM w Łodzi - Kliniki i Oddziału Szpitala przy ul. Pomorskiej i Czechosłowackiej oraz Szpitala dziecięcego przy ul. Spornej, SSW w Piotrkowie Trybunalskim, Jednoimiennego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Zgierzu i Szpitala im. Biegańskiego w Łodzi trafiło blisko 28 tysięcy gotowych zup, sosów, owsianek oraz dań mięsnych. Tutaj więcej o akcji.

Kujawsko-Pomorskie: Małe miasto, a może dać wiele

Dom kultury w Kamieniu Krajeńskim (woj. kujawsko-pomorskie) zainicjował akcję szycia maseczek. Po tygodniu przygotowań praca wre. Mieszkańcy szyją w domu, a pracownicy w ośrodku kultury. Maseczki trafią do potrzebujących. Czytaj więcej.

Lidia Grzelka po pracy znajduje czas, by uszyć choćby kilka sztuk maseczek

Małe miasto, a może dać wiele. Mają materiał, maszyny i chęt...

A Sępólnianie po raz kolejny udowodnili, że mają wielkie serca. Po Szlachetnej Paczce wsparcie potrzebującym w tym trudnym dla wszystkich okresie oferuje lokalna internetowa grupa Widzialna Ręka.

„Lądujesz na przymusowej kwarantannie lub obawiasz się ruszyć z domu i okazuje się, że potrzebujesz zakupów lub masz ważną sprawę do załatwienia lub przegadania na skajpie, potrzebujesz pomocy dla dziecka, bo szkoły pozamykane, albo psa trzeba wyprowadzić lub przejąć na jakiś czas. A może potrzebujesz pogadać z drugą osobą” - tak w skrócie opisuje się grupa.

Danuta Daszkiewicz (w środku): - Uważam, że naszej społeczności wrażliwości nie brakuje

Wrażliwość w czasach zarazy. „Widzialna Ręka” zawitała i do nas

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: #zarażamydobrem - cała Polska pomaga w walce z wirusem. Oto najciekawsze akcje [przegląd NaM] - Nasze Miasto

Wróć na swidnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto