Rogoźnica: Bieg Pamięci już po raz 33 [ ZDJĘCIA]

Za nami 33. edycja Ogólnopolskiego Biegu Pamięci - Rogoźnica 2019. Organizatorami biegu byli: gmina Strzegom, Gminne Ochotnicze Straże Pożarne, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy, Muzeum Gross-Rosen w Rogoźnicy, Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy oraz Strzegomskie Centrum Kultury.

Biegi tradycyjnie już poprzedziła sztafeta olimpijska Szkoły Podstawowej w Rogoźnicy, która przyniosła Ogień Pamięci z Muzeum Gross-Rosen do Parku w Rogoźnicy. Znicz w parku odpalili wspólnie burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta i najmłodsza uczestniczka sztafety olimpijskiej.

Na starcie 33. edycji biegu stanęło ok. 400 zawodniczek i zawodników. Wszystkim uczestnikom organizatorzy zabezpieczyli gorący posiłek oraz napoje. Najlepszych sześciu zawodników w każdej kategorii otrzymało pamiątkowe puchary oraz medale (1-3).
Gmina Strzegom w punktacji ogólnej zajęła pierwsze miejsce, natomiast powiat świdnicki zwyciężył w punktacji powiatów.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie