Mieliśmy lidera

(RAD)
WAŁBRZYCH W meczu na szczycie grupy C II ligi koszykarzy Górnik Wałbrzych uległ Zagłębiu Sosnowiec 73:86. W przerwie meczu wałbrzyski radny Piotr Kruczkowski przekazał działaczom klubu 3 tys. zł.

WAŁBRZYCH

Po dwóch wyjazdowych zwycięstwach koszykarze Górnika byli liderami grupy C II ligi. Mimo tego w hali wałbrzyskiego OSiR-u zasiadło niewielu widzów, by obejrzeć mecz z zajmującym trzecie miejsce Zagłębiem Sosnowiec, które także miało na koncie dwie wygrane..
Gra w I połowie była bardzo wyrównana. Wałbrzyszanie razili jednak nieskutecznymi rzutami i słabą grą na tablicy przeciwnika. Praktycznie biało-niebiescy nie trafiali z dystansu, za to przyjezdni nie bali się rzutów za 3 pkt., które im wychodziły. W hali OSiR-u nie potrafił odnaleźć się Bartłomiej Józefowicz - najskuteczniejszy zawodnik w poprzednich meczach. Po dwóch kwartach był remis 40:40, choć w po trójce Rafała Limańskiego w 3 min. II kwarty Zagłębie wygrywało nawet 26:19. Po zmianie stron sosnowiczanie znów odskoczyli na 5 oczek (42:47), ale przerwa na żądanie wałbrzyskich szkoleniowców wybiła ich z uderzenia. Skuteczna gra wysokich zawodników Górnika: Błażeja Nowickiego (12 pkt w III kwarcie) i Marcina Salamonika w ciągu trzech minut odwróciła wynik na 53:47. Wałbrzyszanie fatalnie rozegrali jednak ostatnią kwartę, przed którą wygrywali 62:59. Ostatnie 3 min. przez nonszalancję a ataku i nieuwagę w obronie Górnik przegrał 5:16 i cały mecz 73:86.

Górnik Wałbrzych - Zagłębie Sosnowiec 73:86 (18:21, 22:19, 22:19, 11:27)
Górnik: Salamonik 17, Sterenga 15, Neumayer 9, Glapiński 8, Józefowicz 3 oraz Nowicki 16, Antoniak 2, Kowalski 2, Siczek, Sujka.
Zagłębie: Żurawski 22, Guzik 20, Ecka 14, Środa 13, Deja 6 oraz Nawrot 7, Limański 3.