Koszykarze Górnika wygrali w Warszawie i są już półfinale play-off!

Paweł Gołębiowski
Zdjęcia z drugiego meczu w Wałbrzychu
Zdjęcia z drugiego meczu w Wałbrzychu Paweł Gołębiowski

Koszykarze Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych pokonali na wyjeździe 89:79 KKS Polonię Warszawa. Było to trzecie, kolejne zwycięstwo wałbrzyszan w ćwierćfinale play-off Suzuki I Ligi. Wcześniej Górnik na własnym boisku wygrali z zespołem ze stolicy 86:48 i 92:83.

Teraz podopieczni trenera Marcina Radomskiego po pierwszej kwarcie prowadzili 26:20, ale druga część spotkania należała do gospodarzy i w połowie meczu to oni wygrywali 40:37.
Jednak Górnik w trzeciej kwarcie ponownie wyszedł na prowadzenie i odparł ataki Polonii, która w pewnym momencie, w czwartej odsłonie, doprowadziła do remisu 72:72, a nawet wyszła na prowadzenie 73:72.
\
Wałbrzyszanie dzięki trzeciemu zwycięstwu awansowali do półfinału play-off, w którym zmierzą się z lepszym z pary: SKS Stargard Gdański – GKS Tychy. Te zespoły będą jednak grały dopiero w nadchodzący weekend.

KKS Polonia Warszawa – Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 79:89 (20:26, 20:11, 18:24, 21:28)

Górnik Trans.eu Zamek Książ: Majewski 21, Niedźwiedzki 15, Chidom 14, Kordalski 13, Walski 10, Stopierzyński 9, Sitnik 7, Durski 0.