Górnik Wałbrzych wygrał u siebie z Polonią-Stalą Świdnica 2:0

Paweł Gołębiowski
Piłkarze Górnika Wałbrzych pokonali na swoim boisku 2:0 Polonię-Stal Świdnica

Piłkarze IV-ligowego Górnika Wałbrzych pokonali na swoim boisku 2:0 Polonię-Stal Świdnica. Wałbrzyszanie, którzy są wiceliderami tabeli w pierwszej połowie spotkania toczyli wyrównaną walkę z zajmującą czwartą pozycję stawce drużyną ze Świdnicy. Górnik przeprowadził jednak trochę więcej groźnych ataków, po jednym z nich, w 42. minucie Damian Chajewski wykorzystał zagranie Mateusz Krzymińskiego i było 1:0. Taki wynik utrzymał się do przerwy.
Po zmianie stron boiska wałbrzyszanie uzyskali wyraźną przewagę i w 60. minucie Jan Jakacki podwyższył prowadzenie gospodarzy na 2:0. Polonia-Stal Świdnica zaczęła wtedy coraz śmielej atakować, ale wynik nie uległ już zmianie.

Górnik Wałbrzych - Polonia-Stal Świdnica 2:0 (1:0)

Górnik: Jaroszewski, Michalak, Orzech, Smoczyk (Oświęcimka), Krzymiński, Wepa, Chajewski, Rytko, Sawicki (Sobiesierski), Tragarz (Krawczyk), Jakacki (Młodziński).

Wyniki innych spotkań kolejki: Nysa Kłodzko – Unia Bardo 1:2, Śląsk II Wrocław – Bielawianka Bielawa 4:0, MKP Wołów – Sokół Wielka Lipa 0:), Sokół Marcinkowice – Polonia Trzebnica 4:0, Orzeł Ząbkowice Śląskie – GKS Mirków/Długołęka 7:3, Piast Nowa Ruda – Zjednoczeni Żarów (przerwany w 88. minucie przy prowadzeniu gości 3:2, z powodu zamieszek na trybunach).

16. Zjednoczeni Żarów 11 1 12:47

W następnej kolejce (3 - 4 listopada) zagrają: Świdnica – Kłodzko, Trzebnica – Wałbrzych, Żerniki (Wrocław) – Marcinkowice, Nowa Ruda – Prusice, Ząbkowice Śląskie – Żarów, Wielka Lipa – Mirków/Długołęka, Bielawa – Wołów, Bardo – Wrocław.