Górnik Wałbrzych liderem - przynajmniej na jeden dzień

Paweł Gołębiowski
Piłkarze Górnika wygrali w Trzebnicy i zasiedli na fotelu lidera

Świetnie spisali się piłkarze IV-ligowego Górnika Wałbrzych. Podopieczni trenera Jacka Fojny pokonali na wyjeździe 1:0 Polonię Trzebnica. Był to niezwykle ważny mecz, drugiego (Górnik) z trzecim (Polonia) zespołem w tabeli.
Po tym zwycięstwie wałbrzyszanie znaleźli się na fotelu lidera. Być może zajęli tę pozycję tylko na jeden dzień, bo w niedzielę, 4 listopada dotychczasowy lider – Śląsk II Wrocław zagra u siebie z Unią Bardo i raczej zwycięży, a to zapewni mu ponowne przodownictwo, ale wynik Górnika i tak cieszy.
Tym bardziej, że wałbrzyszanie w pierwszej połowie mieli lekką przewagę. Po zmianie stron gra wyrównała się, ale w 66. minucie Sławomir Orzech uderzeniem głową strzelił bramkę dającą Górnikowi zwycięstwo. Gościom udało się bowiem utrzymać niewielkie prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego, pomimo że nie było to łatwe. Między innymi w 86. minucie gospodarze wykonywali rzut karny, jednak zawodnik Polonii posłał piłkę w poprzeczkę.