Głuszyca: Sobczak i Dec zdobyli medale Mistrzostw Świata w Trójboju Siłowym

Paweł Gołębiowski
Starostwo Powiatowe Wałbrzych
Dwójka zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego GIM z Głuszycy spisała się znakomicie w Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym. W rozgrywanych w Rosji zawodach Wioletta Sobczak i Kamil Dec zdobyli brązowe medale.

Dwójka zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego GIM z Głuszycy spisała się znakomicie w Mistrzostwach Świata w Trójboju Siłowym. W rozgrywanych w Rosji zawodach Wioletta Sobczak i Kamil Dec zdobyli brązowe medale. Pierwszy na podium stanął Dec startujący w kategorii wagowej 59 kg. W rozgrywce decydującej o zdobyciu medalu pokonał Fina Juuso Ville Rautiainena. Głuszyczanin wynikiem385 kg ( 130 kg przysiad + 92,5 kg wyciskanie + 162,5 kg martwy ciąg ) uzyskał nowy rekord Polski juniorów do lat 18 . Wynik jest lepszy od poprzedniego rekordu o 22,5 kg. Rekord kraju ustanowiła też Wioletta Sobczak walcząca w kategorii wagowej do 57 kg. W pojedynku o medal wyprzedziła o 2,5 kg Megan Leighton z Republiki Południowej Afryki. Wioletta w generalnej klasyfikacji trójboju uzyskała rezultat 250 kg ( 85 kg przysiad + 52,5 kg wyciskanie + 112,5 kg martwy ciąg), który jest nowym rekordem Polski juniorek do lat 18.