Polecamy

CHORWACJANie od dziś wiadomo, że Chorwacja jest jednym z liderów, jeśli chodzi o wyjazdy turystyczne i urlopy, a Polacy wybierają się tam szczególnie chętnie
[3/11]

Gdzie jechać na wakacje? Te kraje otwierają się na turystów. Jakie są zasady podróżowania w nowej rzeczywistości

CHORWACJA

Nie od dziś wiadomo, że Chorwacja jest jednym z liderów, jeśli chodzi o wyjazdy turystyczne i urlopy, a Polacy wybierają się tam szczególnie chętnie. W tym roku po pandemii koronawirusa Chorwacja ma w planach jako pierwsza otworzyć się na wczasowiczów. Oczywiście podobnie jak w przypadku Grecji wszystko ma się dziać stopniowo. Jak podaje radiozet.pl granice w Chorwacji miałyby się zacząć otwierać od końcówki tego miesiąca, ale dla nas nie ma dobrych wieści gdyż kraj nie bierze na razie pod uwagę przyjmowania turystów z Polski.

Gari Cappelli chorwacki minister turystyki Gari Cappelli powiedział, że "kraj negocjuje dwustronne umowy ze Słowenią, Austrią, Węgrami, Czechami i Słowacją na temat możliwości podróżowania między tymi państwami bez konieczności przechodzenia kwarantanny".

Z tego co dowiadujemy się z portalu radiozet.pl w Chorwacji zostały już otwarte niektóre hotele, w niedalekiej przyszłości jest otwarcie kempingów, kwater prywatnych a nawet turystyki żeglarskiej.


Wakacje 2020 mogą być inne, niż dotychczas, ale wcale nie muszą. O odmrażaniu turystyki mówi się coraz śmielej, mimo tego, że koronawirus nie odpuścił. Czy to oznacza, że wcale nie jesteśmy skazani na wakacje w kraju? To zależy od współpracy między krajami i jakie przyjmą obostrzenia. Część Polaków wcale nie ma zamiaru rezygnować z zagraniczych wojaży. Pamiętać jednak należy o pandemii koronawirusa i o tym, że COVID-19 z nami zostanie.

Najnowsze wiadomości

reklama