Dominika Wiśniewska-Ulfik zwyciężczynią Tatrzańskiego Biegu pod Górę

Gazeta Wyborcza Kraków, oprac. SM
Dominika Wiśniewska-Ulfik zwyciężyła bieg na Kasprowy Wierch
Dominika Wiśniewska-Ulfik zwyciężyła bieg na Kasprowy Wierch archiwum/Tomasz Mateusiak/Polska Gazeta Krakowska/NM Zakopane/zdjęcie ilustracyjne
Dominika Wiśniewska-Ulfik z SKB Kraśnik zwyciężyła VI edycję Tatrzańskiego Biegu pod Górę. W imprezie oprócz czołówki polskich biegaczy górskich na starcie stanęli również amatorzy, ratownicy górscy oraz goście z zagranicy.

W sobotnim Alpin Sport Tatrzańskim Biegu pod Górę zawodnicy musieli zmierzyć się z morderczym dystansem 8,5 km i przewyższeniem prawie 1,1 km. W imprezie wzięło udział 400 zawodników, w tym kierowca wyścigowy Maciej Steinhof.

Wśród kobiet zwyciężyła Dominika Wiśniewska-Ulfik z SKB Kraśnik, która na mecie miała czas 1:00:03. Wśród mężczyzn najlepszy był Daniel Wosik.

Dominika Wiśniewska-Ulfik mistrzynią Polski seniorek w biegu anglosaskim

Tatrzański Bieg pod Górę zorganizowano już po raz szósty. Sobotni bieg był również finałem Montrail Ligi Biegów Górskich.

Bieg na Kasprowy Wierch cieszy się ogromnym zainteresowaniem. - O tym, jak dużym powodzeniem cieszy się bieg, może świadczyć fakt, iż zapisy na listę startową skończyły się po 12 minutach. Z przyczyn organizacyjnych na starcie nie może stanąć więcej niż 400 zawodników - podaje krakowska Gazeta Wyborcza.