Zdrój lepszy od Zjednoczonych w meczu 16. kolejki okręgówki (ZDJĘCIA)

Bartosz Ogrodnik
Rozgrywki wznowiła wałbrzyska okręgówka. W jednym z najciekawszych spotkań faworyzowana drużyna Zjednoczonych Żarów uległa na własnym boisku Zdrojowi Jedlina-Zdrój 1:3. Wszystkie bramki padały w drugiej połowie meczu.

W spotkaniu między Zjednoczonymi a Zdrojem to gospodarze byli faworytami. Do przerwy kibice nie oglądali żadnych bramek, jednak w drugiej połowie zawodnicy obu ekip byli bardziej skuteczni.

Już w 49. minucie Zdrój na prowadzenie wyprowadził Damian Kraus. Przyjezdni cieszyli się jednak z przewagi tylko minutę, gdy po akcji Tomasza Florczaka piłkę do własnej bramki skierował Vaclav Pohl. Kiedy wydawało się, że Zjednoczeni pójdą "za ciosem", to goście z uzdrowiska wyprowadzili kolejny cios. Z rzutu rożnego dośrodkował Robert Kubowicz, a bramkę głową strzelił wprowadzony chwilę wcześniej Rafał Lipiński. Zdrój w doliczonym czasie dobił rywala: gola na 3:1 strzelił Piotr Siara.

Zjednoczeni Żarów - Zdrój Jedlina-Zdrój 1:3 (0:0)
Vaclav Pohl 49-sa, - Damian Kraus 48, Rafał Lipiński 67, Piotr Siara 90

Zjednoczeni: Hruszowiec - Florczak, Borowiec (79 Kaczmarczyk), Wojnowski, Szuba, Łagiewka, Klimaszewski (79 Dopieralski), Goździejewski, Kołodziej, Baziak, Chłopek (58 Khvostenko)

Zdrój: Wtulich - Siara, Pohl, Dudek, Samiec - Kraus, Chołuj (65 Lipiński), Piwoński, Gryka (90 Wosiński), Chabrowski, Kubowicz (76 Włochowski)

Nysa Kłodzko - LKS Gola Świdnicka 3:0 vo

Przed rundą wiosenną z rozgrywek wycofały się: Niemczanka Niemcza i LKS Gola Świdnicka.Ich wyniki na wiosnę weryfikowane będą jako walkower 0:3.