Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Spółdzielnia kończy pracę na dworcu. Z zemsty za poparcie Murdzka?

Małgorzata Moczulska
Laura Klekocka, prezes Spółdzielni Socjalnej.
Laura Klekocka, prezes Spółdzielni Socjalnej.
Spółdzielnia socjalna nie będzie już zarządzać dworcem kolejowym. Jej prezes twierdzi, że to zemsta za poparcie w wyborach poprzedniej władzy i wylicza, że prace straci 11 osób. Prezydent Beata Moskal Słaniewska zarzuty odpiera: – Nie interesuje mnie, kto kogo popierał w kampanii - zapewnia.

Pracownicy Spółdzielni Socjalnej, która zarządza dworcem kolejowym w Świdnicy, planują w poniedziałek pikietę. Miasto nie przedłużyło im bowiem umowy, która wygasa w piątek, 28 lutego. Prace może stracić 11 osób.
– Jestem pewna, że to osobiste antypatie nowej pani prezydent zdecydowały, że tak nas potraktowano – mówi Laura Klekocka, prezes Spółdzielni.
Dodaje, że mimo kilku prób umówienia się na rozmowę, nikt z urzędu nie zechciał się z nimi spotkać i wytłumaczyć, jaki jest powód krzywdzącej dla Spółdzielni decyzji.
– Jeśli tak ma wyglądać realizacja wyborczego hasła pani Beaty Moskal-Słaniewskiej, czyli „Bliżej ludzi”, to boję się o przyszłość Świdnicy – podkreśla Laura Klekocka.
Od kilku miesięcy nie kryła ona swoich politycznych sympatii. Podczas listopadowych wyborów udzieliła poparcia byłemu prezydentowi Wojciechowi Murdzkowi, a swoje niezadowolenia ze zmiany władzy w mieście wyrażała m.in. na portalu społecznościowym.
– To zemsta za to, że ceniłam poprzedniego prezydenta – nie ma wątpliwości Klekocka.
Tłumaczy, że do działań Spółdzielni nie było żadnych zastrzeżeń, a dzięki umowie na zarządzanie dworcem zajęcie znalazło aż 11 osób. To świdniczanie, którzy mieli wcześniej ogromne problemy ze znalezieniem pracy.
– Wsparcie dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym i zawodowym to bardzo ważny element naszej działalności. Przywróciliśmy tych ludzi na rynek pracy. W Spółdzielni nauczyli się pracy, podnosili swoje umiejętności i samoocenę – dodaje Laura Kle-kocka. – Teraz ci ludzie będą pobierać zasiłki z MOPS-u, więc miasto straci na tym podwójnie – podkreśla.
Wylicza, że Spółdzielnia nie tylko sprzątała dworzec i ochraniała teren, ale też organizowała imprezy dla dzieci, koncerty dla dorosłych oraz zbiórki odzieży dla ubogich.
Prezydent Beata Moskal-- Słaniewska zarzutów o zemstę nie rozumie. Przypomina, że już jako radna krytykowała zatrudnienie przez miasto Spółdzielni Socjalnej.
– Nie interesuje mnie, kto kogo popierał w kampanii. Interesuje mnie natomiast sposób wydawania środków publicznych, a 35 tys. zł, bo tyle miasto płaciło średnio miesięcznie Spółdzielni, to moim zdaniem za dużo – mówi prezydent.
Dodaje, że monitoringiem terenu dworca będzie od marca zajmować się straż miejska w ramach swoich obowiązków, a nadzór nad obiektem przejmie Miejski Zarząd Nieruchomości.
– Ogłosimy przetarg na sprzątanie, do którego Spółdzielnia może również stanąć – podkreśla pani prezydent. a
ą

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na swidnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto