Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Metalowa grupa nagrała teledysk w kościele. Biskup oburzony. Zobacz klip!

Małgorzata Moczulska
Piosenka Fire & Forgive niemiecko-rumuński grupy metalowej Powerwolf (przez niektórych, główne z powodu stylizacji wokalisty, uważanej za grupę satanistyczną) to opowieść o ogniu, Bibli, przebaczaniu i opętanej dziewczynie. Teledysk do utworu, który można obejrzeć na kanale YouTub został nagrany w kościole pw. św. Marii Magdaleny w Ścinawce Średniej. Biskup świdnicki, proboszcz parafii i część wiernych jest oburzona tym w jaki sposób pokazano ich świątynię.

- To nadużycie zarówno w stosunku do sakralności miejsca, jakim jest kościół, jak również wobec zaufania, jakie wykazał Ksiądz Proboszcz odpowiedzialny za tę świątynię – twierdzi ks. Daniel Marcinkiewicz, rzecznik prasowy Świdnickiej Kurii Biskupiej i wydaje oświadczenie.

Zobacz teledysk:

Oświadczenie Świdnickiej Kurii Biskupiej ws. teledysku "Fire & Forgive" zespołu POWERWOLF zamieszczonego na kanale YouTub z wykorzystaniem kościoła pw. św. Marii Magdaleny w Ścinawce Średniej.
Z związku z publikacją na kanale YouTub teledysku „Fire & Forgive” zespołu POWERWOLF z dnia 22 czerwca 2018 r. Świdnicka Kuria Biskupia oświadcza, iż Ksiądz Proboszcz Parafii pw. św. Marii Magdaleny w Ścinawce Średniej wyraził zgodę w dobrej wierze na nagranie scen filmowych w kościele. W rzeczywistości sceny nagrane w świątyni, zostały użyte do niewłaściwych celów, co stanowi nadużycie zarówno w stosunku do sakralności miejsca, jakim jest kościół, jak również wobec zaufania, jakie wykazał Ksiądz Proboszcz odpowiedzialny za tę świątynię.
Wobec powyższego Ksiądz Proboszcz wyraża ubolewanie, że doszło do tego rodzaju zdarzenia, przepraszając wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tą sytuacją urażeni oraz oświadcza, że zdecydowanie jest przeciwny wykorzystywaniu kościoła i innych miejsc sakralnych do celów naruszających świętość i profanujących te miejsca.

Jak czytany w wikipedii Grupa Powerwolf powstała w roku 2003 z inicjatywy Matthew oraz Charlesa Greywolfów. Charakteryzuje się mrocznymi motywami zaczerpniętymi z wierzeń i legend znanych z kultury rumuńskiej – to jest wilkołaków czy wampirów. W swojej twórczości zespół ukazuje także negatywne strony religii chrześcijańskiej, dokonując tego w sposób często ironiczny, czy wręcz humorystyczny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na swidnica.naszemiasto.pl Nasze Miasto