Aż 300 osób chce wymienić piece w gminie Strzegom

W ostatnich miesiącach do Urzędu Miejskiego w Strzegomiu wpłynęło ponad 300 deklaracji chęci wymiany pieców węglowych, różnego typu, na piece gazowe i elektryczne.

Gmina Strzegom postanowiła wystąpić o pożyczkę do ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu programu priorytetowego pn. „Ograniczenie niskiej emisji na obszarze woj. dolnośląskiego”, w którym docelowo można uzyskać do 50% umorzenia ze strony WFOŚiGW. Planuje się, że mieszkańcy na wymianę pieców będą mogli otrzymać dotację do wys. 4 tys. zł, nie więcej jednak niż 50% kosztów kwalifikowanych.

KOLEJNOŚĆ DZIAŁAŃ DLA OSÓB, KTÓRE ZAMIERZAJĄ WYMIENIĆ PIEC w 2017 r.:

1) Wypełnienie do końca lipca 2017 r. szczegółowej ankiety, która zostanie ogłoszona i przekazana mieszkańcom w najbliższych dniach – po akceptacji doradcy energetycznego WFOŚiGW. W ankiecie będzie także informacja, jakie warunki trzeba spełnić, by w przyszłości otrzymać dotację.

2) Złożenie wniosku do WFOŚiGW przez gminę.

3) W chwili otrzymania pożyczki zawarcie umowy mieszkańca z gminą.

4) Wykonanie inwestycji i jej odbiór, zgodnie z regulaminem WFOŚiGW oraz uchwałą Rady Miejskiej w Strzegomiu + wypłata dotacji.

UWAGA:

1) Jeśli gmina uzyska pożyczkę, dotację mogą otrzymać także osoby, które zakończą lub zakończyły wymianę nowego pieca i instalacji w 2017 r.

2) Będą obowiązywały krótkie terminy złożenia ankiet, ponieważ gmina chce jak najszybciej złożyć wniosek, by nie zabrakło środków finansowych.

3) Osobom, które złożyły uprzednio deklarację zmiany ogrzewania piecem stałopalnym na gazowe lub elektryczne źródło ciepła, ankiety zostaną przekazane drogą pocztową. Pozostałych zainteresowanych mieszkańców prosimy o śledzenie informacji na stronie internetowej.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, wyłącz Adblock na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować Nie działa? Spróbuj wyłączyć Adblock samodzielnie w ustawieniach.