Wybierz region

Wybierz miasto

  Odwołano szefa świdnickiego MPK

  Autor: (AGA)

  2002-06-08, Aktualizacja: 2004-12-18 00:35

  ŚWIDNICA Władysław Kutek nie jest już szefem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego i Komunalnego Związku Komunikacyjnego. Dyrektor został odwołany z obu funkcji z powodu złego zarządzania przedsiębiorstwem.

  ŚWIDNICA Władysław Kutek nie jest już szefem Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego i Komunalnego Związku Komunikacyjnego.

  Dyrektor został odwołany z obu funkcji z powodu złego zarządzania przedsiębiorstwem. Jednym z ważniejszych powodów była także sprawa KZK, do którego należą gminy miejska i wiejska Świdnica, Żarów, Marcinowice oraz Świebodzice. Z powodu mniejszych możliwości finansowych gmin w tym roku, pojawiła się groźba zmniejszenia przewozów pasażerskich na liniach obsługiwanych przez MPK (Komunalny Związek Komunikacyjny tworzą gminy, które do KZK przekazują pieniądze na funkcjonowanie MPK). Doszło nawet do tego, że gmina wiejska Świdnica podjęła uchwałę o wystąpieniu z KZK.
  - Pan dyrektor w ogóle nie reagował na możliwości finansowe gmin i utrzymywał rozkład jazdy na stałym poziomie, choć uwagi dotyczące tego problemu były sygnalizowane dużo wcześniej - mówi Kazimierz Bełz, prezydent Świdnicy. - Jeśli doszło już do sytuacji, że jeden z większych udziałowców postanowił wystąpić ze związku, nie można już było dłużej czekać i tolerować takiego zarządzanie firmą. To groziło także zakłóceniami komunikacji w mieście, a na to nie możemy pozwolić.
  Władysława Kutka chwilowo na obu stanowiskach zastąpi przewodniczący zgromadzenia KZK, Tadeusz Śleboda. Jeszcze nie wiadomo, w jaki sposób i kiedy będzie wyłoniony nowy dyrektor MPK i szef KZK.

  Sonda

  Trwają tegoroczne egzaminy dojrzałości. A jak Ty wspominasz swoją maturę?

  • nie byłoby źle, gdyby nie to, że wszyscy dopytywali czy się uczę i niepotrzebnie mnie stresowali (38%)
  • moja matura to najłatwiejszy sprawdzian, jaki miałem w życiu (33%)
  • nie zdawałem matury (16%)
  • to był horror, zadania były trudne i nieadekwatne do tego, co robiliśmy na lekcjach (14%)